akademia estetyki na facebooku

PROFILE ZAWODOWE

1. Professional make up artist

Zawód marzeń, oferujący niezliczone możliwości pracy w kraju i zagranicą. To szansa na wejście w świat glamour i w środowisko elit. Artysta makijażu współpracuje zwykle ze studiami i agencjami fotograficznymi, agencjami reklamowymi, przy zdjęciach do katalogów mody, przy produkcji filmów, spotów reklamowych i klipów muzycznych. Może też wybrać pracę w koncernach kosmetycznych, wydawnictwach i perfumeriach. Często wykonuje swoją pracę w ramach wolnego zawodu, bez umowy o pracę.

Wykonuje wszystkie rodzaje makijaży, musi więc posiadać wiedzę ze wszystkich zakresów makijażu. Doskonalenie się w tym zawodzie wymaga ambicji, cierpliwości, wiary we własne siły, wytrwałości, kreatywności i elastyczności. Do tego dochodzi inicjatywa i uprzejmość, a także zdolność rozpoznawania aktualnych trendów. Najpierw warto zdobyć wiedzę i umiejętności wizażysty.

Ważne jest próbowanie i eksperymentowanie, aby stworzyć swoją teczkę prezentacyjną (portfolio). Dobra teczka jest ważna zwłaszcza na początku drogi zawodowej, by móc zaprezentować się wśród fotografów, firm i agencji. Aby ułatwić Ci dobry start, po ukończeniu nauki otrzymasz od nas teczkę prezentacyjną z Twoimi pierwszymi profesjonalnymi pracami.

Ucz się od profesjonalistów! Jeżeli chcesz podjąć wyzwanie i zostać artystą makijażu, Europejska Akademia Estetyki Artystycznej jest właściwym miejscem. W naszej prezentacji internetowej znajdziesz wyczerpujące informacje o możliwościach kształcenia i dokształcania w zakresie makijażuwizażu, kreowania wizerunku i projektowania makijaży. Dziękujemy za zainteresowanie. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

 

2. Wizażysta

Niech to nie będzie tylko marzenie! Z zawodem wizażysty zyskujesz pierwszą możliwość wkroczenia w świat makijażu.Wizażysta wykonuje tak zwane makijaże użytkowe (dzienny, ślubny, wieczorowy, korekcyjny itd.), pracuje na zasadzie wolnego zawodu lub na podstawie stałej umowy o pracę. Ta dziedzina zawodowa obejmuje na przykład gabinety kosmetyczne, drogerie, koncerny kosmetyczne. Wizażysta może również pracować przy ślubach, w ośrodkach odnowy biologicznej i salonach kosmetycznych. Może poszerzać swoją ofertę o fryzjerstwo i kosmetykę. Klienci będą cieszyć z usług świadczonych na profesjonalnym poziomie. Aby osiągnąć ten cel, potrzebna jest przede wszystkim zawodowa pasja i ciężka praca. Wstępna wiedza nie jest wymagana. Zobacz nasze propozycje kształcenia. Jeśli masz wątpliwości, doradzimy najlepsze rozwiązanie. Już cieszymy się z Twojej wizyty.

 

3. Kreator wizerunku zewnętrznego

To artysta łączący w sobie umiejętności wizażysty, fryzjera i stylisty, specjalista od stwarzania określonego wizerunku. Zajmuje się zmianą twarzy poprzez makijaż charakterystyczny, zmianą fryzury i koloru włosów oraz zmianą garderoby i dodatków w zależności od zapotrzebowania na określony wizerunek, na przykład biznesowy (każdy zawód ma swój dress kod) czy artystyczny (sceniczny itp.). Kreator ma szerokie możliwości działania, przede wszystkim jako doradca wyglądu personalnego i grupowego na planie filmowym, w koncernach, na sesjach zdjęciowych, w reklamach i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest zmiana wizerunku zewnętrznego. Wymagana duża empatia, uprzejmość, życzliwość, umiejętność pracy w grupie i pogodne usposobienie.

 

4. Make-up designer

Iaczej mówiąc, projektant makijaży. Powinien mieć wiedzę z wyżej wymienionych zawodów. Niezwykle rzadka profesja, bardzo specjalistyczna. Pracę znajduje w koncernach kosmetycznych, na planie filmowym, w teatrze, w reklamach i innych kreatywnych przedsięwzięciach. Wymagana nadzwyczajna kreatywność i duża wytrzymałość na stres.