akademia estetyki na facebooku

PODRĘCZNIK

Jolanta Wagner, "Jak zostać wizażystą doskonałym".

podręcznik


Lata praktyki i wiedza zdobywana u mistrzów wizażu sprawiły,  że Jolanta Wagner jak mało kto wie, jak sprawić, by kobiece piękno rozkwitało w całej swej okazałości dzięki umiejętnie wykonanemu makijażowi. Podręcznik Jak zostać wizażystą doskonałym powstał po to, by wspomóc młodych wizażystów w trudnej sztuce dążenia do perfekcji. Mnóstwo fachowej wiedzy, osobiście sprawdzanej przez autorkę, przez lata modyfikowanej i ulepszanej, sprawia, że czytelnik dostaje książką najcenniejszą z cennych, bo ze wszech miar wiarygodną. Precyzyjne rysunki, fachowe komentarze, przemyślany dobór tematów – ten podręcznik został napisany tak, by spełnić oczekiwania osób, które poważnie myślą o kreowaniu pięknej twarzy, o poprawianiu i modelowaniu kobiecej urody. Choć na rynku pojawia się coraz więcej publikacji makijażowych, książka Jolanty Wagner wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem dokładności i rzetelności wykładu. Dlatego warto po nią sięgnąć.

 

O książce powiedzieli:

 

tvp

Iwona Schymalla,
dziennikarka Telewizji Polskiej

„Książka jest godna polecenia tym, którzy zajmują się zawodowo makijażem, ale również tym kobietom, które chcą dla siebie wykorzystać cenne wskazówki zawarte w książce. Podręcznik Pani Jolanty Wagner przyda się z pewnością kobietom dojrzałym, bo to one potrzebują wiedzy, a także znajomości pewnych sztuczek, które pomogą ukryć pewne mankamenty urody. Dla mnie ta książka jest źródłem bardzo cennych wskazówek, jak dbać o swoją urodę. Polecam serdecznie lekturę!”

 

 

estetyka

Joanna Chatizow, dziennikarka,
była redaktor naczelna Przeglądu Kosmetologicznego „Estetyka”

„Niniejsza książka niewątpliwie stanowi ewenement na skalę światową. Jedynie Kevyn Aucoin, autor m.in. Making Faces – Biblii wizażystów na obu półkulach, nie bał się powierzyć innym swoich zawodowych sekretów. Rzadko bowiem najwyższej klasy specjalista, jakim jest niewątpliwie autorka, ma potrzebę i chęć podzielenia się z czytelnikiem swoją wiedzą w sposób całkowicie otwarty i niepozostawiający marginesu na jakiekolwiek tajemnice. Na naszym rynku, poza kilkoma niewiele wartymi zachodnimi przedrukami, nie ma żadnej publikacji dla fachowców z tej branży. Dlatego też na książkę Jolanty Wagner czekali wszyscy zawodowi wizażyści oraz kosmetyczki, na co dzień zajmujące się makijażem. Niestety książka Jak zostać wizażystą doskonałym stanowi pewne zagrożenie. Każdemu, kto ją przeczyta, może się wydawać, że wie wszystko na temat makijażu… Tymczasem poza perfekcyjną teorią należy zdobyć także trochę zawodowego doświadczenia. Jak zostać wizażysta doskonałym to potężna dawka wiedzy podana w sposób profesjonalny, przystępny i klarowny. Każdy, kto po nią sięgnie, otrzyma więcej niż oczekiwał”

 

 

beauty forum

Iwona Jakubiak, dziennikarka,
redaktor naczelna „Beauty Forum”

„Piękno usidla serca, bierze w niewolę umysły, rozpala płomienne uczucia. Począwszy od Platona, skończywszy na rozkładówkach kolorowych pism, wizerunki ludzkiej urody podsycają nieustannie pragnienia oglądania idealnych ludzkich kształtów. Książka ta – przeznaczona dla twórców piękna – stanowi bogate kompendium wiedzy przydatnej nie tylko studentom, wizażystyki…”

 

 

teatr rozmaitosci

Hubert Grabowski,
charakteryzator Teatru Rozmaitości

„Jako charakteryzator uważam książkę Pani Jolanty Wagner za doskonałość najwyższej klasy, bardzo przydaną zarówno dla wizażystów, jak i charakteryzatorów. Książka ukazująca duże ilości tzw. wiedzy tajemnej, jak również teoretycznej z dziedziny wizażystyki, wiedzy, której niestety nie posiada środowisko wizażystów i charakteryzatorów (uwzględniając w tym tzw. wykładowców charakteryzacji). Z mojego doświadczenia zawodowego wynika, że zarówno dla mnie, jak i dla innych charakteryzatorów książki Pani Jolanty Wagner będzie doskonałym podręcznikiem służącym do podniesienia swoich kwalifikacji. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej niezwykłej lektury i po przyswojeniu zawartej w nim wiedzy, wszyscy będą mieli prawo nazywać się „profesjonalnymi wizażystami.”